Fantastik çağ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fantastik çağ

Karanlık uyanıyor, aydınlık ise savunmada. Peki sen neredesin?

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tanışıyor Muyduk?

2 posters
YazarMesaj
Jack River
Prens & Şövalye
Prens & Şövalye
Jack River

Rp Puanı : 333

Tanışıyor Muyduk? Empty
MesajKonu: Tanışıyor Muyduk?   Tanışıyor Muyduk? EmptyÇarş. Şub. 01, 2012 9:59 am

Tanışıyor Muyduk? Johnny-Depp-johnny-depp-28643341-100-100 & Tanışıyor Muyduk? 4537_1318181775_100_100

Jack & Lulu
Jack River
Prens & Şövalye
Prens & Şövalye
Jack River

Tanışıyor Muyduk? Empty
MesajKonu: Geri: Tanışıyor Muyduk?   Tanışıyor Muyduk? EmptyÇarş. Şub. 01, 2012 10:19 am

Kendimi ferah, huzurlu ve sakin yere kapamıştım. Benden başka korsanın bulunmayacağı bir ada. Uzun bir zamandır burada takılıyordum. Sabah erkenden kalkar, İnci'nin içini dolaşır, Sahil boyu yürür, sonra da gece olana kadar kumsalda ufka bakar düşüncelere dalardım. Yalnızlığı ilk defa bu kadar koymuştu.

Gece olunca her zaman yaptığım gibi içmeye gittim. Masalardan birine geçtim. Uzunca bir süre tek oturdum. Sonra içkilerim gelince hepsini ard arda teker teker içtim ve arkama yaslandım. Ortamın gürültü ve karmaşık ortamı her zaman iyidir. Eğer acı içinde kıvranmıyor iseniz...

Sarhoş olduktan sonra masamdaki kalabalık ile konuşuyordum ve eğleniyordum. Eski Jack gibi... Etrafıma bakınıyordum. Gözlerimle tanıdık olan biri ama yoktu. Kimseyi tanımıyordum. Gözlerimde etrafıma bakınır iken bir bayan takıldı gözüme. Uzunca bir süre onu izledim. Onda tanıdık bir şeyler vardı. Gülüşü ve ya saçlarımı? Hayır. Gerçekten neydi tanıdık gelen?

Kadehimi elime alarak hızla masadan kalktım ve bayanın yanına yürüdüm. Karşısına oturdum ve:

" Çok ama çok ilginç " dedim şaşkınlık ile. Adını bilmediğim bu güzel bayan ' ilginç olan nedir' dercesine yüzüme bakıyordu. Gülümsedim haylazca. Kaç zamandır bir bayanla konuşmamıştım acaba?

" Sizin gibi bir bayanın burada , tek başına oturmasını bir sebebi olmalı " dedim ve kadehimden bir yudum daha içki içtim.
Lulu Hellenna Bones

Lulu Hellenna Bones

Rp Puanı : 94

Eşyalar
Eşyalar:

Tanışıyor Muyduk? Empty
MesajKonu: Geri: Tanışıyor Muyduk?   Tanışıyor Muyduk? EmptyÇarş. Şub. 01, 2012 10:44 am

O gün Ada'ya yeni varmıştım. Biraz uzaklaşmaya ve yalnız kalma ihtiyacım öbür ihtiyaçlarımdan ağır basmıştı ve ben de kendimi yola atıp ayaklarım beni nereye götürüyorsa o yönde gitmiştim. Düşünmek istemiyordum bugün, sadece içip içip sarhoş olmak istiyordum. Saat zaten geç olduğu için hiç duraksamadan kendimi bir pub'a attım. Tabii, bakışlar yine üzerimdeydi ama bunca yıl sonra alışmıştım tüm o bakışlara. Hatta birkaç kişi beni hatırladı ve bana selam verdi. Böyle olunca öbürleri kendi işlerine baktı, bu da benim sırıtmama yetti. Tanıdığım herkesle kısa kısa sohbet ederek sonra barmenden bir içki isteyip yalnız kalmak istediğimi belirttim. Herkes de benim bu isteğime ses çıkarmadan saygı gösterdi ve yanımdan ayrıldılar.

En sonunda biraz sessizlik içinde - aslında pub fazlasıyla gürültülüydü ama yalnız kalınca birden sessizlik kaplamıştı etrafı - içkimi zevk içinde yudumlamaya başladım. Kaçıncı içkim olduğunu bilmiyordum, sayıyı kaybetmiştim artık. Zaten saymak da istemiyordum; amacım sarhoş olmaktı. Bardağımı çevirerek ona bakarken karşıma bir adam oturdu. Yüzüne baktım; kötü hafızam bile adamı aşina buldu. Aslında çekici bir adamdı ama görüntüsü sanki 'Bir korsanım!' diye bağırıyordu. Gülümsedim hafifçe. "Çok ama çok ilginç." deyince adam, kaşlarımı hafifçe havaya kaldırıp ona soran gözlerle baktım.

"Sizin gibi bir bayanın burada, tek başına oturmasını bir sebebi olmalı." diye cevap verince sesli sorulmamış soruma, güldüm başımı olumlu anlamda sallayarak. "Sadece huzur içinde içki içmek isteyen biri var karşınızda." dedim ben de, nasıl olsa doğruydu. Karşımdaki adam pek tatmin olmuşa benzemiyordu bu cevapla. "Hem sizin gibi bir korsanın ne işi var bu adada? Sizin için... Fazla sakin değil mi?" dedim sırıtarak ve içkimden bir yudum aldım. Boğazımı yakan o güzel tadı gerçekten seviyordum; sanırım bir alkoliğe bu kadar benzeyebilirdi bir insan alkolik olmadan.
Jack River
Prens & Şövalye
Prens & Şövalye
Jack River

Tanışıyor Muyduk? Empty
MesajKonu: Geri: Tanışıyor Muyduk?   Tanışıyor Muyduk? EmptyÇarş. Şub. 01, 2012 11:02 am

"Sadece huzur içinde içki içmek isteyen biri var karşınızda." Emin misin gibi bir bakış attım. Tatmin edici olmalısın tatlım! İçimde güzel duygular uyandırıyordu. Mutluluk...

"Hem sizin gibi bir korsanın ne işi var bu adada? Sizin için... Fazla sakin değil mi?" dedi sırıtarak. Gördüğüm en iyi sırıtmaydı bu. Mimiklerini gayet iyi mi kullanıyordu bana mı öyle geliyordu?

Kırık bir gülümsemeyle ona yaklaştım. Birbirimize oldukça yakındık. Gözlerinin içine bakarak ve fıısıldayarak devam ettim. " Korsan yasaları tatlım " dedim ve uzaklaştım. Sonra içkimden birkaç yudum aldım. İçkinin boğazımdan geçtiğini bilmek , doğrusu beni inanılmaz derecede eğlendiriyor ve sarhoş olmamı sağlıyordu. Sonra devam ettim. " İlginç derecede sakin kabul ediyorum. İşkence gibi ama yaşlandım artık" dedim ve kahkahayı patlattım.

Bu güzel bayanın adını henüz bilmiyordum. Adını bilmek belki ileride bana kolaylık sağlayabilirdi. Hızlıca olduğum yerden kalktım ve reverans eşliğinde " Kaptan ve Kont Jack Sparrow." dedim ve elini nazikçe öptüm. Sonra yerime oturdum ve korsan kimliğime bürünerek devam ettim. " Sizi tanımakta büyük bir onur olurdu doğrusu" dedim ve gülümsedim.

Kadehimden içki içmek için ağzıma götürdüm fakat içinde içki yoktu. Emin olmak için kadehi çevirdim ve kafamı aşağıya eğerek kadehin içine baktım ve: " Görüyor musun bitmiş " dedim ve güldüm. Yenisini söylemek için işaret ettim. " Bana 3 tane " ve yanımdaki bayana dönerek. " Siz ne istersin? Pardon ne içersin olacaktı " dedim gülerek. Gülmeye başlamış ve lafları sapıtmaya başlamıştım anlaşılan sarhoş olma yolundaydım.
Lulu Hellenna Bones

Lulu Hellenna Bones

Rp Puanı : 94

Eşyalar
Eşyalar:

Tanışıyor Muyduk? Empty
MesajKonu: Geri: Tanışıyor Muyduk?   Tanışıyor Muyduk? EmptyÇarş. Şub. 01, 2012 11:47 am

Gözlerimiz birbirimize odaklanmıştı, bana yaklaştı usulca ve "Korsan yasaları tatlım." dedikten sonra tekrar eski yerine döndü. Nefesi ağır derecede içki kokuyordu ama benimkinin de koktuğuna dair bahse girebilirdim. İçkisinden birkaç yudum aldıktan sonra "İlginç derecede sakin kabul ediyorum. İşkence gibi ama yaşlandım artık." dedi ve gülmeye başladı. Yaşlı mı? Hiç de yaşlı bir tipi yoktu; aksine kaç yaşında söylemesi zor tiplerdendi. Bir bakıyordunuz 20li yaşlarında genç bir adam, bir bakıyordunuz ömrünün sonlarına gelmiş bir adamın bakışları karşılıyordu sizleri.

Sarhoş bir adama göre gerçekten düzgün ve hızlı bir şekilde yerinden doğruldu, biraz irkildim şaşkınlıktan. Bana reverans yaparak, "Kaptan ve Kont Jack Sparrow." dedi elimi nazikçe öperek. Gülümsedim, bu hareketleriyle gerçekten bir korsandan çok konta benzemişti. Sonra yerine oturdu ve korsan haline dönerek, "Sizi tanımakta büyük bir onur olurdu doğrusu." dedi gülümseyerek. Çekici bir gülümsemeye sahipti açıkçası; zaten adamın kendisi çekiciydi. Deli bakışları insanı kolayca etkileyecek türdendi, lafları ise kolayca kanılacak.

"Görüyor musun bitmiş." dedi Jack bardağını ters çevirerek ve hafifçe güldü. Adamın sesi gerçekten çok hoştu; bunu fark etmeden geçemedim. "Bana 3 tane. Siz ne istersin? Pardon ne içersin olacaktı." dedi ve gülmeye başladı. Sarhoş olmuşa benziyordu ama aldırmadım; zaten bende yakında aynı durumda olacaktım. Gülümseyerek, "Aynısından bana da üç tane." diye cevapladım sorusunu. "Ben de Lulu Hellenna Bones, Kaptan Sparrow. Lütfen bana ya Lulu ya da Bones diyin." dedim, önceki sorusunu yanıtlayarak. Kaptan Jack Sparrow ismini herkes biliyordu, korkulan ve saygı duyulan bir addı. Bana ise bunun dışında da tanıdık gelen bir şey vardı ama alkole buğulanmış hafızam yüzünden çıkaramadım bir türlü. Önümüze içkilerimiz geldi; sanki çölden çıkmış da su bulmuş biri misali içtim ilk bardağı. Kafam iyice güzel olma yolunda ilerlerken hafif bir kahkaha attım. İkinci bardağımı havaya kaldırarak, "Dostluğa, kaptan!" dedim.

Jack River
Prens & Şövalye
Prens & Şövalye
Jack River

Tanışıyor Muyduk? Empty
MesajKonu: Geri: Tanışıyor Muyduk?   Tanışıyor Muyduk? EmptyÇarş. Şub. 01, 2012 3:17 pm

Gülümseyerek, "Aynısından bana da üç tane." dedi. Ne zamandır böyle tatlı gülümsemesi olan birini görmemiştim acaba? "Ben de Lulu Hellenna Bones, Kaptan Sparrow. Lütfen bana ya Lulu ya da Bones diyin."

İçkilerimiz geldiğinde Lulu ilk kadehi hızla içti. Şaşkınca yüzüne baktım. " Yavaş ol Lulu. Sonradan fena çarpacak " dedim ve gülümsedim. Hemen ardından Lulu kadehini kaldırdı ve "Dostluğa, kaptan! " Bu haline gülümsedim ve kadehimi kadehine tokuşturarak" Dostluğa" dedim yüksek sesle. Etrafımızdakiler biz dönüp baktılar. Ne olduğunu ilk anlamamış olsalar da sonra kadeh kaldırdığımı anlayınca hep bir ağzından ' dostluğa ' diye bağırdılar. Lulu'ya baktım ve yaklaşarak
" Görüyor musun üstlerine alındırlar. Tüh!" dedim fısıltıyla ve gülümsedim. Sonra arkama yaslandım. İçkimden yudum aldım yavaşça. Çok sarhoş olma yolundayım ve sarhoş olursan yol kötü yoldu. Yavaşlamalısın Jack!

Aniden " Herkesin bir hikayesi vardır. Seninki nedir?" dedim ve diğer kadehe geçtim. Birkaç yudumdan sonra kedehi bitirdikten sonra " Olaylar böyleydi şöyleydi ve biri beni bu karanlıktan çıkardı felan felan vardır ya hani." dedim ve dinlemeye koyuldum.

Tanışıyor Muyduk?
1 sayfadaki 1 sayfası